Tawerna Dziadka Koćka - Zaprasza - Warhammer, Dungeons&Dragons, Obcy - Komercyjne Sesje Rpg - Zielonka k/Warszawy - Mistrz z Gralnią - już Wiesz - gdzie pograć w Rpg :)

Nazywam się Sławomir Światowski i jestem mistrzem gry z Zielonki pod Warszawą. Zawodowo zajmuję się montażem anten tv - stąd dziwna nazwa strony :). Mam własną, klimatyczną gralnię. Docierają do mnie opinie iż znajduje się ona w piwnicy - otóż nie. Mam specjalnie na nią, przeznaczone pomieszczenie z dobrą wentylacją i ogrzewaniem :).   Zapewniam oprawę wizualną  (handout-y, dziesiątki aktywnych i pasywnych  map oraz stół z wbudowanym telewizorem do ich wyświetlania, komercyjne oprogramowanie umożliwiające ukrycie na mapie obiektów, pułapek oraz zasłaniające nieznane jeszcze miejsca, setki figurek,  kostki, wieże do kości, makiety, odpowiednie oświetlenie(film na dole strony), karty postaci,  wytwornicę mgły (tzw. zadymiarkę) etc.)  i dźwiękową na sesji oraz moje doświadczenie w prowadzeniu. Od trzech lat, ciągnę od dwóch do trzech grup w tygodniu i ponad 300 sesji- cięgiem - mam za sobą. Mam około 20 stałych graczy w wieku od 20 do 50 lat. Na pewno daleko mi z doświadczeniem do np. Michała Bańki ale staram się nadrabiać zaangażowaniem . Prowadzę Warhammer-a 4ed., D&D 5ed., Obcego, Zew Cthulhu i zaczynam wdrażać się w system Pathfinder 2ed. Remastered.
Przychodzący na sesję - nie muszą posiadać niczego (oprócz chęci do grania i ewentualnie- ulubionych przekąsek), co jest potrzebne do gry, gdyż wszystko to zapewniam. Każdy gracz otrzyma oddzielny komplet kości, kartę postaci, ołówek, gumkę a także będzie mógł wybrać - pasującą do jego postaci - figurkę. A to tylko podstawa. Jeżeli chcesz się poczuć jak prawdziwy rycerz bądź barbarzyńca, możesz w trakcie gry, opierać się o stalowy, dwuręczny miecz (tylko osoby pełnoletnie), topór bądź inną broń białą (zaleta posiadania -przyjaciela kowala, Robert Wojtkowski - którego usługi -serdecznie polecam). Gdy rzucasz naprawdę silne zaklęcie - trzymaj w ręku oryginalnej wielkości czaszkę, druid lub czarownica - może przywołać swojego chowańca (będzie to zazwyczaj kot - ragdoll bądź maine coon ;) ). Jeżeli drużyna wyrazi taką ochotę, zamiast oświetlenia elektrycznego - odpalimy świece a mam w gralni około 10 świeczników i 1 kandelabr ;). - Wszystko zależy od graczy. 

Przykłady map aktywnych i zastosowania oprogramowania na sesji  

Figurki, makiety i inne gadżety ;)

Zasady stołu

Preferuję narracyjny sposób gry, stawiając na atmosferę i tempo rozgrywki ponad podręcznikowymi zasadami. Znajomość reguł przez graczy nie jest wymagana, gdyż uważam że najlepiej się ich uczy (reguł nie graczy, chociaż graczy w sumie też :) ) w trakcie rozgrywki ale jeśli gracz takową posiada to oczywiście to nie przeszkadza :) . Przy stole nie toleruję zachowania ogólnie uważanego za toksyczne. Unikam nadmiernych opisów brutalności i okrucieństwa a także wulgarnego zachowania. Przed pierwszą grą, proszę o zapoznanie się z regulaminem gralni, gdyż będę prosił o jego zaakceptowanie i podpisanie (plik pdf do pobrania niżej). Wszelkie spory na temat zasad, rozwiązujemy po sesji a nie w jej trakcie. Podczas gry nie pijemy alkoholu chyba że cała grupa uzna inaczej i wszystkie osoby będą pełnoletnie. Aby nie przeszkadzać innym, osoby palące, muszą wychodzić z gralni na dymka w przewidzianych przerwach.

Terminy i długość spotkań

Na początek proponuje jedno spotkaniowe przygody, z gotowymi postaciami (chyba że gracz zechce grać swoją postacią ale będzie ją musiał dostosować do poziomu przygody), czas rozgrywki 4-5 godzin, zazwyczaj 19:00-24:00. 

 Co prowadzę ...

Kampanie które znam i lubię :  najnowsza :) - "Vecna - Wigilia Zagłady", "Klątwa Strahda", " Szron Mroźnej Dziewicy" czy "Zstąpienie do Avernusa" z D&D lub "Wewnętrzny Wróg" albo "Ścieżki Przeklętych" z Warhammer-a. Jeśli gracze chcieliby zagrać w inne np. " Grób Zagłady" z D&D czy "Liczmistrz" z Warhammer-a i właściwie wszystkie inne, również mogę je przygotować.

Z chęcią podejmę się organizacji zamkniętych spotkań, dla par bądź grup przyjaciół, lubiących spędzać wolny czas w niekonwencjonalny sposób - np. grając w Rpg ;)

Mogę również, przygotować sesję jako prezent dla gracza od jego znajomych czy rodziny, gdzie ten gracz będzie na sesji najważniejszy i cała opowieść będzie się kręciła wokół niego. Oczywiście będzie to spotkanie zamknięte , tylko dla tego gracza i jego znajomych.

Tydzień w Tawernie Dziadka Koćka

poniedziałek - sesje jedno strzałowe, godz. 19-24 ( jest możliwość dołączenia lub rezerwacji)
wtorek - sesje jedno strzałowe, godz. 19-24 ( jest możliwość dołączenia lub rezerwacji)
środa - kampania Warhammer - godz. 19-24 - komplet
czwartek - sandbox Warhammer - godz. 19-24 - komplet
piątek - kampania D&D - godz. 19-24 - komplet
sobota - kampania D&D - godz. 19-24 - komplet
niedziela - kampania D&D - godz. 19-24 - komplet

Zakładam możliwość sesji dziennych w godz. 11-16, dowolnego dnia o ile znajdą się chętni na granie w takim rozkładzie czasowym.

Cennik
Sesje jednorazowe (jednostrzał, 4-5 godzin) - 50zł od osoby
 ilość osób na sesji - 2-5 
Sesje kampanijne (długość trwania kampanii -3 miesiące do roku, sesje 4-5 godzin) - 40zł od osoby (płatność za miesiąc z góry)
ilość osób na sesji - 3-5

-Miejsce na sesji zostaje zarezerwowane, po kontakcie ze mną i wpłacie w/w kwoty na podane konto lub blikiem na nr telefonu. Bez wpłaty w umówionym terminie, uważam miejsce za niezarezerwowane.

Na świadczoną usługę - wystawiam fakturę.

Gdyby z jakiś przyczyn sesja miała się nie odbyć (za mało graczy na 24 godziny przed grą, przypadłości losowe), NATYCHMIAST powiadamiam o tym graczy i zwracam pieniądze na podane namiary. W przypadku nie stawienia się gracza na umówionej sesji i nie powiadomienia mnie o tym w celu przepisania na inny termin do 48 godzin od niej, wpłata gracza - przepada.

Spotkania mogą się odbywać co tydzień, co dwa tygodnie lub raz w miesiącu w zależności od upodobań grupy.
Zimne przekąski przynosimy na początku we własnym zakresie. Po ustaleniu, co kto lubi i odpowiedniej zrzutce, mogę dokonywać ich zakupów przed grą, dla wszystkich. Kawę i jakieś ciasteczka gwarantuje w cenie.
Nie spożywamy na sesji pizzy, kanapek z majonezem, tłustych skrzydełek lub innych tego typu pyszności, które mogą pobrudzić lub uszkodzić stół bądź materiały do gry. (W odpowiedzi na często zadawane pytanie - wcześniej obrane, jaja na twardo - mogą być - najwyżej się przewietrzy ;) - w końcu któż nie lubi jaj na twardo... )

Ważne !!! - jestem właścicielem sporej ilości kotów (głównie ragdoll-i i maine coon-ów), oraz  psa - labrador-a. Nie przebywają w samej gralni w trakcie sesji ale mają czasem do niej dostęp. W drodze np. do toalety, również można je spotkać. Więc jeśli ktoś jest uczulony - proszę się na to przygotować.

Dziadek Kociek Zaprasza